Wyposażenie apartamentu na wynajem

Aby zadbać o komfort klienta należy wyposażyć apartament w coś więcej niż tylko kosmetyki pod prysznic. Każdemu zdarzyło się zapomnieć czegoś wybierając się w podróż. Zaopatrzenie mieszkania w przedmioty z poniższej listy może wpłynąć na pozytywną ocenę wynajmu i wdzięczność gościa.

Wzorowanie się na hotelach

Przy tworzeniu wyposażenia apartamentu na wynajem możemy skorzystać z kilku rozwiązań stosowanych przez hotele i hostele. Przyda się przede wszystkim regulamin korzystania z mieszkania, dzięki któremu gość będzie wiedział na przykład, czy dozwolone jest w nim palenie i pozna zasady użytkowania sprzętu.

Zawartość zestawu powitalnego nie jest z góry narzucona – mogą to być czekoladki, owoce, zestaw pocztówek czy magnesów z naszego miasta ale też może to być wino i świeże kwiaty i koniecznie ręcznie napisana kartka witająca gości. Wynajmujący wspominają czasem w zapytaniach lub telefonicznie o tym, że w trakcie pobytu planują świętować rocznicę ślubu, urodziny lub inne ważne dla nich święto. Warto to wykorzystać i obdarować ich zestawem okolicznościowym na powitanie. Takie drobne gesty są niezwykle ważne w budowaniu relacji.

Wyposażenie łazienki w apartamencie

To właśnie wyposażenie łazienki głównie wpływa na końcowe ogólne wrażenie. Wspomniane już kosmetyki pod prysznic to zupełna podstawa. Białe ręczniki kojarzą się z czystością i higieną – wystrzegać się należy ręczników w jaskrawych kolorach, gdyż nie widać po nich stopnia doprania, co prowadzi do wątpliwości do co ich czystości.  Warto wyposażyć łazienkę w takie przybory toaletowe jak: suszarka do włosów, waciki, patyczki do uszu, szampon i odżywka do włosów, jednorazowe kapcie, maskę na oczy czy środki higieny dla kobiet. Zyskamy uznanie gościa jeżeli w naszej łazience pojawią się szczoteczki i pasta do zębów oraz dezodorant.

łazienka w apartamencie na wynajem

Najczęściej zapominaną rzeczą w podróży jest ładowarka. Postarajmy się o uniwersalne ładowarki do telefonów i laptopa – możemy kupić używane albo zwieźć do mieszkania te już przez nas nieużywane. Dobrze też kupić kilka typów baterii.

Wi-fi w apartamencie?!

W dzisiejszych czasach zapewnienie stabilnego Wi-Fi to konieczność – bez znaczenia czy przyjmujemy głównie klientów biznesowych czy turystów. Upewnijmy się czy łącze ma dobrą przepustowość. Mimo, że prawdopodobnie nasi goście nie przyjeżdżają by oglądać telewizję, to i tak liczą na jej obecność. Wygodniej im będzie obejrzeć bajkę z dziećmi czy serial na dużym ekranie.

Dobrze zaopatrzona apteczka to duże udogodnienie. Plastry czy środek odkażający to niewielki wydatek, a zapewnią wynajmującym niezbędną pomoc. Odradzamy jednak zapełniania apteczki lekami, które niewłaściwie zastosowane mogą grozić poważnymi konsekwencjami. Lepiej załączyć informację o najbliższej, a także całodobowej aptece.

Wyposażenie kuchni

Mieszkanie na wynajem powinno posiadać podstawowe wyposażenie kuchenne, w skład którego wchodzi zestaw do parzenia kawy i herbaty (kawa, herbata i cukier będą bardzo mile widziane), korkociąg i otwieracze do butelek i puszek czy kieliszki do wina. Sztućce, zastawa oraz szklanki to niezbędne minimum.

kuchania apartament wynajem

Każdy apartament wakacyjny powinien być zaopatrzony w ciekawy przewodnik po okolicy i porządne mapki (najlepiej z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi) – co prawda w obecnych czasach wszyscy mamy mapy w telefonie, ale czasem technologia potrafi zawieźć.

Nie zapominaj o telewizorze!

Na wypadek niesprzyjającej pogody polecamy wyposażyć apartament w książki i filmy na DVD. Kolorowe magazyny zawsze są chętnie przeglądane, a w grę planszową zagra z pewnością cała rodzina. Dla najmłodszych warto mieć w zanadrzu blok i kredki albo też układanki lub kolorowe książeczki – są to niezastąpione akcesoria do walki z nudą w deszczowy dzień. Zapewnienie parasolki czy najprostszych płaszczów przeciwdeszczowych na niepogodę może okazać się drogą do serca gościa.

Co robić w Trójmieście gdy pada?

Atrakcje dla dzieci w Trójmieście (co robić w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie?)

Rekomendujemy także zapewnienie środków czystości, których opakowania określają ich przeznaczenie. Wiadomo, że o czystość w mieszkaniu dba właściciel, ale przy dłuższych pobytach gość może chcieć ogarnąć przestrzeń wokół siebie – np. przetrzeć zachlapany blat kuchenny.

Wyposażenie apartamentu w te akcesoria pozwoli na beztroskie spędzenie w nim czasu. Na pewno znajdzie to odzwierciedlenie w ocenach gości. Wiadomo jednak, że każdy klient jest inny, więc warto zapytać czego życzy sobie podczas wizyty w naszym mieszkaniu. Czasem nawet najdrobniejszy szczegół może wpłynąć na ostateczną decyzję gościa.