Atrakcje dla dzieci w Trójmieście (co robić w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie?)

atrakcje dla dzieci Gdańsk trójmiasto

Przyjeżdżasz z dziećmi na wakacje do Gdańska i zastanawiasz się jak zaplanować czas, by się nie nudziły? Świetnie! Mamy dla Ciebie kilka propozycji jak ciekawie spędzić urlop.

Atrakcje Gdańsk

  1. ZOO w Oliwie w Gdańsku

Ogród zoologiczny jest świetnym miejscem zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Gdańskie zoo jest największe pod względem powierzchni w Polsce. Żyje to ponad 150 gatunków zwierząt, a łączna liczna osobników wynosi ponad 770. Możemy podziwiać słonie, żyrafy, zebry, hipopotama, lamy, wielbłądy, lwy, gepardy, szympansy i mnóstwo gatunków ptaków i gadów. Na wizytę warto przeznaczyć od 4 do 6 godzin. Na miejscu są rozlokowane miejsca z jedzeniem i napojami, więc nie musimy się martwić zakupami.

  1. Hevelianum Gdańsk

Hevelianum to multimedialny ośrodek edukacyjny, umiejscowiony w XIX-wiecznym forcie w Gdańsku – na Górze Gradowej (z tego miejsca jest też wspaniały widok na panoramę miasta). Jest to miejsce pozwalające na spotkanie z nauką i historią. Wśród atrakcji dla dzieci jest Kreatywny Plac Zabaw,  Warsztat Wyobraźni, a także zajęcia prowadzone przez edukatorów. Ośrodek ma kilka działów „Dookoła świata”, „Zabawy z historią”, „Z energią”, „Łamigłówka”. Każde dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie. Zabawa gwarantowana!

  1. JumpCity Gdańsk

Jeśli nasze dzieci to chodzące wulkany energii, polecamy park trampolin JumpCity. Na trampolinach zdecydowanie wyskaczą całą energię i świetnie będą się bawić. Trenerzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkujących trampoliny.

  1. Sala zabaw Loopy’sWorld Gdańsk

Loopy’sWorld to największa w Trójmieście sala zabaw. Znajdziemy tam zjeżdżalnie, tunele, boiska, tory przeszkód, mini ścianę wspinaczkową, armatki, trampoliny, 3-metrową piłkę, wydzieloną strefę dla dzieci w wielu 1-3, a także gokarty i elektryczną kolejkę (obie te atrakcje są dodatkowo płatne). W przerwie między zabawami można skorzystać z restauracji.

  1. Papugarnia Gdańsk

W papugarni możemy nie tylko oglądać egzotyczne gatunki ptaków, ale możemy je także pogłaskać, a nawet nakarmić. Ptaki są oswojone, bardzo często siadają gościom na ramionach lub na głowie.

Atrakcje Sopot

  1. Aquapark Sopot

W upalne dni idealnym rozwiązaniem będzie wizyta w sopockim Aquaparku. Posiada  on kilkaset metrów basenów, strefę malucha, brodziki dla dzieci, zjeżdżalnie, baseny płytkie i głębokie. Największą atrakcją, ale już dla starszych dzieci, jest rwąca rzeka.

aquapark sopot

Atrakcje Gdynia

  1. Centrum Nauki Eksperyment Gdynia

Na wizytę w gdyńskim Centrum Nauki Eksperyment najlepiej zarezerwować sobie cały dzień. Wystawa główna składa się z kilku działów tematycznych, a każdy dział oferuje inny zagadki, zadania i rozrywkę. Możemy odkopać dinozaura, poznać ciekawostki ze świata zwierząt i roślin, dowiedzieć się czegoś nowego o zjawiskach fizycznych, a nawet będziemy mogli wypróbować symulator jazdy samochodem. Atrakcji jest mnóstwo, nie ma miejsca na nudę.

Centrum Nauki Eksperyment Gdynia

  1. Oceanarium Gdynia

Podczas wizyty w gdyńskim akwarium morskim będziemy mieli okazję zapoznać się z egzotycznymi rybami i ssakami morskimi z wielu rejonów świata – z Bałtyku, z okolic Afryki i Ameryki Północnej. Do najrzadszych okazów należy płaszczka słodkowodna, rekin przydenny i ośmiornica olbrzymia. Dzieci może zainteresować także najdłuższy wąż na świecie – anakonda zielona i najmniejszy na świecie krokodyl krótkopyski.