Dlaczego warto przekazać mieszkanie na wynajem krótkoterminowy?

czy warto zlecić obsługę wynajmu krótkoterminowego

W ciągu kilku ostatnich lat popularną alternatywą dla hoteli stał się tzn. najem krótkoterminowy mieszkań. Coraz więcej osób przekłada wygodne i zapewniające prywatność mieszkanie nad hotel, w którym panują sztywne godziny zameldowania i brakuje swobodnego dostępu do kuchni.  Na duże zainteresowanie ofertami wynajmów krótkoterminowych wpływa nie tylko prywatność, ale atrakcyjna cena, wysoki standard, świetna lokalizacja a także możliwość prostej rezerwacji online.

Lepiej krótko czy długoterminowo?

Chociaż wielu posiadaczy nieruchomości decyduje się przeznaczyć je na wynajem długoterminowy, warto rozważyć wynajmowanie na krótki termin, np. na doby, gdzie zarządzanym lokalem zajmuje się zewnętrzna, profesjonalna firma. Dlaczego warto przekazać mieszkanie takiej firmie?

Zyskujemy przede wszystkim spokój, komfort i satysfakcje, gdyż wynajmowanie mieszkania wiąże się z wieloma obowiązkami, takimi jak: przygotowanie lokalu, sprzątanie, obsługa techniczna do ewentualnych napraw, wyposażenie mieszkania, dbanie o ciągłość wynajęcia oraz obsługa rezerwacji i komunikacja z gośćmi. Poprzez przekazanie zarządzania wynajmem oszczędzamy na czasie i nerwach, gdyż to zarządca zajmie się tymi wszystkimi obowiązkami i zapewni odpowiedni dochód.

Obsługa wynajmu apartamentów na krótki okres

Taka firma zajmie się także dostosowaną aranżacją obiektu, dopasowaną pod gości. Wnętrze mieszkania musi zapewnić potencjalnym klientom poczucie komfortu, gdyż to właśnie on stanowi przewagę nad noclegami w hotelu. Całe wyposażenie powinno być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Profesjonalnie wykonane zdjęcia naszego mieszkania mogą pomóc w promocji i zwiększeniu zainteresowania klientów.

zalety wynajmu krótkoterminowego

Bardzo ważne jest też rozreklamowanie naszej oferty, a firma Apartmore dysponuje odpowiednią  technologią i środkami, które znacznie ułatwią promocję. Stosując narzędzia pośredniczące w pozyskiwaniu klientów zapewnią skuteczność reklamy, bo wpłynie bezpośrednio na zainteresowanie obiektem i dochód.

Aby wynajem obiektu przynosił zysk, należy ciągle monitorować cenę zakwaterowania i zmieniać ją w zależności od sezonowości oraz odbywających się w danym czasie festiwali czy koncertów, ale także dopasować je do cen, jakie posiada konkurencja. Jeżeli mieszkanie cieszy się dużym zainteresowaniem, cenę za dobę można też odrobinę podnieść, żeby zwiększyć przychód. Optymalizacja ceny to także obowiązek firmy zarządzającej lokalem.

A co nami, właścicielami nieruchomości?

My, jako właściciele obiektu, posiadamy stały wgląd do kalendarza rezerwacji. Możemy na bieżąco monitorować zainteresowanie mieszkaniem i sprawdzić ceny za konkretne daty, a także otrzymamy comiesięczne podsumowanie przychodów z wynajmu.

Wynajem krótkoterminowy to tylko z pozoru łatwe zadanie. Istnieje wiele czynników, które mogą być problematyczne i sprawić, że zysk z wynajmu mieszkania nie będzie tak duży jak oczekiwaliśmy, ale dzięki powyższym ułatwieniom nasza firma może pomóc i znacznie to uprościć. Zapraszamy do kontaktu z nami przez formularz na stronie https://apartmore.pl/pl/obsluga-wynajmu-krotkoterminowego-gdansk/.