7 powodów dlaczego warto wynająć apartament na urlop (nad morzem np.)

dlaczego lepiej wybrać apartament niż hotel

Planujesz wakacje i nie wiesz z jakiej oferty noclegowej skorzystać? Poniżej przedstawiamy listę siedmiu powodów, dlaczego to apartament jest najlepszą opcją. 

Wyposażona przestrzeń

Wynajmując mieszkanie na czas urlopu, wynajmujemy je z całym wyposażeniem, czyli kuchenką, pralką, dużą lodówką, żelazkiem, telewizorem, sprzętem grający i całą masą innych udogodnień. Pralka i suszarka są szczególnie przydatne podczas dłuższych wyjazdów – możemy zabrać mniej ciuchów i nie musimy szukać pralni. Gotowanie w kuchni w apartamencie pozwoli zaoszczędzić dodatkowe pieniądze, które z przyjemnością wydacie na kolejne atrakcje. Dzięki temu zyskujemy niesamowite uczucie niezależności i komfortu.

Ponadto, wybierając mieszkanie, otrzymujemy przestrzeń z wydzielonymi strefami – kuchnią, salonem i sypialnią – pozwoli to wszystkim osobom znaleźć miejsce dla siebie.

Atrakcyjna lokalizacja

Dla każdej osoby atrakcyjna lokalizacja oznacza co innego. Niektóre osoby wolą ciszę i spokój, natomiast inni mieszkanie w centrum. Bogata oferta mieszkań na wynajem gwarantuje, że bez problemu znajdziesz apartament w idealnej okolicy.

Bezproblemowe zameldowanie 

Decydując się na wynajem mieszkania zamiast pokoju hotelowego, nie musimy czekać w recepcji na zameldowanie i wymeldowanie. Zazwyczaj, wynajmując apartament klucze odbierasz ze specjalnego schowku na szyfr lub są dostarczane bezpośrednio przez właściciela lub osobę zarządzającą i tak samo jak łatwo się je pobiera, tak samo łatwo się je oddaje. 

Co więcej, zazwyczaj nie ma tu sztywnych ram czasowych meldunku. To rozwiązanie ogranicza kontakt z obsługą do zupełnego minimum, co bardzo odpowiada większości ludzi.

plusy apartamentów na wynajem

Prywatność

Pokoje wynajmowanego mieszkania zapewnia prywatność i komfort. Znajdziemy tu więcej przestrzeni niż w hotelowym pokoju, w związku z czym dzieci będą miały wygodne miejsce do zabawy, a dorośli do wypoczynku.

Swoboda

Dużą zaletą wynajmowania apartamentu jest poczucie swobody. Najemcy bardzo często urządzają swoje mieszkania tak, by goście czuli się jak najlepiej. Dlatego zwykle nie mają one tego surowego klimatu hotelowego, a raczej przypominają pobyt w normalnym domu. To ogromny plus dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort.

Estetyka wnętrz

Równie istotna jest estetyka wnętrza, w którym planujemy spędzić urlop, dlatego nasze apartamenty są urządzone z dbałością o aranżacyjne szczegóły.

Apartamenty są tańsze od noclegów w hotelu

Ceny wynajmowanych mieszkań są tańsze niż pokoi hotelowych. Ilość lokatorów w mieszkaniu to dość elastyczna kwestia, którą można uzgodnić z najemcą zwykle bez wpływu na cenę. Tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę poprzednie punkty to apartament jest znacznie korzystniejszym wyborem.