Gdańska Wyspa Spichrzów w ostatnich latach stała się jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji w Trójmieście. Jest położona w samym sercu historycznego Gdańska – na Śródmieściu. Dzięki nowo powstałej kładce dla pieszych łączących Długie Pobrzeże z wyspą, dostęp do wielu restauracji, barów (także na dachu) jest znacznie ułatwiony.
Już w XIII wieku ta część miasta miała charakter przemysłowy oraz pełniła rolę magazynu. Jednakże w XVI wieku, ze względu na częste włamania do spichlerzy, zdecydowano się oddzielić ten teren od stałego lądu poprzez przekopanie Nowej Motławy – i tak powstała Wyspa Spichrzów. Niestety, podczas II wojny światowej praktycznie wszystkie spichlerze zostały zniszczone – ocalały tylko nieliczne, m.in. spichlerz Błękitny Baranek. Przez prawie 70 lat Wyspa Spichrzów była zupełną ruiną. Od kilku lat jednak, dzięki różnym inwestycjom, powoli odzyskuje swój dawny czar i zmienia się w miejsce tętniące życiem.
Główną ulicą jest Chmielna, od której prostopadle w kierunku wody odchodzą pomniejsze uliczki. Najbardziej znana jest ulica Stągiewna – stanowi ona przedłużenie Drogi Królewskiej (która biegnie przez ulicę Długą, Długi Targ, Most Zielony aż po ulicę Stągiewną oraz Długie Ogrody).
Architektura Wyspy Spichrzów łączy ze sobą historię i innowacyjne rozwiązania – w pozostałości po dawnym spichlerzach wkomponowano nowoczesne budynki.
Wyspa Spichrzów jest połączona z Głównym Miastem nie tylko obrotową kładką, ale także Zielonym Mostem oraz Mostem Krowim. Jest to wspaniała lokalizacja – w pobliżu jest Filharmonia Bałtycka, Teatr Szekspirowski, mnóstwo muzeów, bibliotek, klubów oraz aptek i sklepów spożywczych. Dużym udogodnieniem jest także bliskość centrum handlowego Forum Gdańsk.
Jednak Wyspa Spichrzów słynie przede wszystkim z bogatej oferty gastronomicznej. Znajdują się tu restauracje oferujące kuchnie całego świata. Najbardziej popularny jest food hall w Słonym Spichlerzu – jest to odrestaurowany budynek częściowo ocalałego spichlerza Deo Gloria. Sporą atrakcją jest też bar na dachu jednego z budynków „Roof Top by Sassy” – z tarasu widokowego możemy podziwiać Główne i Stare Miasto, Motławę, tereny stoczniowe i bastiony.
Tuż przy wyspie zlokalizowana jest marina jachtowa oraz przystanek tramwajów wodnych kursujących na Westerplatte. Dla chcących aktywnie spędzić czas nad Motławą, do wyboru są zarówno kajaki, rowerki wodne, jak i pływanie na SUP-ach (czyli deskach z wiosłem). Pozwoli to także na podziwianie architektury miasta z nowej perspektywy.
10 minut spacerem od Wyspy znajduje się węzeł komunikacyjny: stąd odjeżdżają autobusy m.in. w kierunku lotniska, a kolejki miejskie jeżdżą aż do Wejherowa.
Nowoczesne apartamentowce, jak i hotele stawiane na tym terenie, stwarzają wygodną przestrzeń dla mieszkańców oraz turystów. Apartamenty na Wyspie Spichrzów to nie tylko mieszkanie w samym sercu historycznego miasta i bliskość głównych węzłów komunikacyjnych, ale także dostęp do bogatej oferty gastronomicznej, rozrywkowej oraz turystycznej.
Główne ulice Wyspy Spichrzów to ulica Jaglana, Toruńska Chmielna.
Recepcja
+48 606 314 657Współpraca
+48 782 263 128